+90 (212) 691 18 40      Kayabaşı Mah. Silifke Sok. No:4 BAŞAKŞEHİR/İSTANBUL

Venturi scrubberlar az bakım gerektirirler. Direnç kayıpları düşüktür. Toz ve bazı gazların giderilmesinde yüksek performans gösterirler. Özellikle çelik, seramik toprak sektöründe ve bazı gazların giderilmesinde uygulanır.

Avantajları;

Gövde içi tıkanmaları minimum seviyede

Partikül ayırmada yüksek performans

Düşük enerji sarfiyatı

Kolay bakım

Geniş opsiyonel tasarım imkanı

Gövde tasarımı genelde PP malzemeden opsiyonel olarak imal edilirler. Her bölgeye ulaşmak için şeffaf menholve çıkış merdiveni mevcuttur.

ANAPAK venturi ıslak yıkayıcılar 100.000 m3/h’e kadar standart olarak imal edilirler. 600.000 m3/h kapasiteye kadar da müşteri ihtiyaçlarına göre dizayn edilirler. Venturi scrubber çok ince her türlü toz partikül toplamada bazen suda çözülen gazların giderilmesi için de kullanılırlar.

ANAPAK venturi scrubber iki bölümden oluşur. Ön ayırma venturive siklonik giriş ile ana gövdedir .Ön ventride sıvı ve tozlar yüksek hızda çarpıştırılarak gövdeye doğru yönlendirilir. Burada  birinci ayrışma gerçekleşir. İkincide toz toplama gövdeye siklonik girişte tozlar aşağı doğru hareket ederler. Temizlenmiş hava gövdeye dikey hareket eder ve üstten veya yandan gövdeyi terk eder.

 

Tasarım

Tasarım çok basit görülse de gaz ve sıvı hızları, gaz sıvı karışım oranları, sıcaklık, partikül boyutu, giriş konsantrasyonu, partikül yoğunluğu gibi parametreler tasarım yöntemini oldukça karmaşık hale getirir.

Uzun deneyime sahip ANAPAK mühendisleri en karmaşık ve zor çözüm bekleyen problemlerde başarılı uygulamalar gerçekleştirirler.