+90 (212) 691 18 40      Kayabaşı Mah. Silifke Sok. No:4 BAŞAKŞEHİR/İSTANBUL

SEYREK FAZ PNÖMATİK TAŞIMA

ANAPAK seyrek faz pnömatik taşıma sistemlerinde düşük hava oranları ve düşük basınçlar kullanılır. Genelde hava oranı 1-15 ise 15-30 m/s arasında değişir. Toz ve granül haldeki katı malzemeler boru içerisinde süspansiyon halde yatay ve dikey olarak taşınmaktadırlar.
Seyrek faz taşıma pozitif ve negatif olarak bir noktadan birkaç noktaya veya birkaç noktadan bir veya daha fazla noktalara ürün aktarırlar. Başlıca bileşenleri vakum pompası, rotary veya emme aparatı, boşaltma noktasında filtre sistemi, taşıma boruları ve manuel-otomatik seçenekli otomasyonlardan oluşur. Biz ANAPAK olarak pnömatik konusunda uzun yıllara dayalı bir bilgi birikimine sahiptir. Her türlü karmaşık problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

BASINÇLI TAŞIMA SEYREK FAZ
Basınçlı seyrek faz sistemi ile göndermek için maksimum 1 bar basınca kadar fan veya blower kullanılmaktadır. Son varış hedefinde hava ürün ayırımı için otomatik temizleme Pulsejet filtre kullanılmaktadır. Pozitif taşıma sistemlerinde pozitif deplasmanlı blower ürün beslemesi rotary, sevk boruları ve filtre ekipmanlarından oluşur. Ürün boru hattına paket veya kontünü olarak ürün enjekte edilir. Ürün süspansiyon halde hedef noktasına varır. ANAPAK seyrek faz nakil sistemler kapasitesi 500 kg ile 1 ton saat kapasiteye kadar kurulumu gerçekleştirilmektedir.
VAKUM SİSTEMİ SEYREK FAZ TAŞIMA
Vakum taşıma sisteminde fan veya blower kullanılmaktadır. Vakumlu taşımada basınç genel olarak 0.7 bara kadar, hava ürün oranı 1-10 arasında değişir. 50 m mesafe ve 150 t/h kapasiteye kadar bir noktadan bir noktaya veya birkaç noktadan bir veya birkaç noktaya malzeme transferi yapılabilmektedir. Vakumlu sistemler bir ürün besleme noktası, varış noktası, filtre ve nihai noktada vakum pompasından oluşmaktadır.
Avantajları:
Minimum yatırım maliyeti
Düşük işletme gideri
Basit tasarım
Kolay işletme
Düşük bakım maliyeti
Kolay yönlendirme
Uygulamalar: Çimento Alçı Kireç Kömür Plastik Gıda EP Ahşap